COVID-19 ПРИНОСИТЬ НЕ ЛИШЕ ВИКЛИКИ, АЛЕ ТАКОЖ І МОЖЛИВОСТІ?

Оскільки Авангард входить до Європейської Асоціації з вендінгу ми маємо доступ до ринкових досліджень, які проводяться цією організацією. Ми радо ділимося цим з вами!

На засіданні Європейської асоціації з вендінгу (EVA) наприкінці 2019 року ніхто і не чув про новий коронавірус, і не очікував, що в 2020 році нас вразить безпрецедентна економічна криза. EVA опублікувала першу версію звіту, намагаючись відобразити наслідки впливу Covid-19 у липні, а другу – у грудні. Звіт базується на відповідях опитування як торгових операторів, так і постачальників (таких як виробники автоматів, постачальники інгредієнтів, постачальники платіжних рішень) у різних європейських країнах щодо цілого ряду питань, пов’язаних з веденням бізнесу.

«Отримати членство в EVA (Європейська Вендінг Асоціація) для такого виробника як AVANGARD – це відміннаможливість бути в одному інформаційному полі з європейськими гравцями ринку, отримати нові знання таподілитися власним досвідом в вендинг-індустрії. Членство в EVA дає нам доступ до дослідницьких звітів в сферівендингу і кавових послуги. Наші очікування від членства в EVA – розширити співпрацю і налагодити партнерськівідносини з європейськими виробниками і постачальниками обладнання, а також операторами венгових послуг».

Висновки звіту за липень демонструють, наскільки сильним був вплив первинних обмежувальних заходів проти Covid-19 на нашу галузь, зокрема:

• 58% операторів спостерігали зменшення товарообігу в квітні порівняно з аналогічним періодом 2019 року.

• 70% операторів вважають, що криза призведе до змін у поведінці споживачів.

• 60% постачальників бачать більший попит на безготівкові розрахунки.

У грудневому оновленні звіту тези такі:

• 48% операторів спостерігали зменшення обороту у вересні в межах 21-40%.

• Люди, які працюють вдома, були основною причиною втрати обороту операторами протягом обох періодів.

• 43% операторів планують інвестиції відповідно до продажів до кінця 2020 року.

Наш звіт про вплив Covid дійсно демонструє втрати, але також і те, коли ключові гравці очікують повернення до зростання.

У EVA вважають, що існують можливості, якими галузь може скористатися:

1. ПОВЕДІНКА СПОЖИВАЧІВ Безсумнівно, що поведінка споживачів змінилася під час цієї тривалої вірусної кризи; це спричинено урядовими обмеженнями, але також і добровільною зміною поведінки. Зараз споживачі шукають менше взаємодії віч-на-віч – вони хочуть обмежити контакти при придбанні предметів – і справді вони більш обережні у спілкуванні з іншими людьми. Однією з основних змін у поведінці споживачів є надання переваги електронним платежам, іноді це є навіть єдиним платіжним засобом, як наприклад,  в деяких супермаркетах. Для торгових операторів цей очевидний зсув є важливою діловою можливістю та рушієм по-справжньому перейти на безготівкові методи оплати та інвестувати в рішення для безконтактних та мобільних платежів.

2. НОВИЙ БІЗНЕС EVA бачить потенційні нові бізнес перспективи у таких сферах: Оскільки працівники поступово повертаються до роботи у великих компаніях, попит на їжу та напої переглядається. Існує тенденція, коли одну велику їдальню замінюють серією торгових автоматів у різних точках по всьому приміщенню, щоб допомогти зберегти соціальну дистанцію для персоналом. Для операторів тут, на таких локаціях, які раніше мали обмежені можливості для бізнесу, можна відкрити нові можливості. Подібним чином, актуальність  мікромаркетів (тобто групи автоматів з широким асортиментом) може значно зрости для великих компаній чи для виробничих підприємств. Зараз існують автомати, що продають засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), такі як маски для обличчя та дезінфікуючі засоби для рук у громадських місцях. Це може бути не лише можливістю для операторів розміщувати нові продукти у громадських місцях, але справді може забезпечити нові контракти на привабливих громадських локаціях, які  раніше були недоступні.


Усі новини

Блог